ایجاد ۱۸۰ هزار شغل در هر ۲۰ کیلومتر مترو

[ad_1]

 

سایت سیبنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این که مهم ترین مسئله کشور اشتغال است، گفت: در هر ۲۰ کیلومتر مترو حدود ۱۶ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۶۰ هزار نفر غیر مسقیم شاغل می شوند.

 

به گزارش تصویر روز به نقل از ” تهران سما” مازیار حسینی در آغاز عملیات حفاری تونل مکانیزه توسعه جنوبی خط ۶ مترو اظهار داشت: آغاز این پروژه حدود هزار میلیارد تومان برای شهرداری تهران هزینه دارد و حدود ۲ هزار نفر در آن مشغول به کار شده اند.

 

حسینی ضمن اعلام اینکه مهم ترین مسئله کشور اشتغال است، گفت: در هر ۲۰ کیلومتر مترو حدود ۱۶ هزار نفر به طور مستقیم و ۱۶۰ هزار نفر غیر مسقیم شاغل می شوند.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران آلودگی هوا را یکی دیگر از مشکلات اساسی کشور دانست و افزود: هر شخصی که سکان کشور را به دست بگیرد باید برای آلودگی هوا، آب و خاک برنامه های موثر داشته باشد.

حسینی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه درآمدهای شهرداری در سال پیش رو کاهش پیدا کرده است، انجام چنین پروژه ای در سال جدید کار بزرگی است، خدا را شاکریم که شهرداری غیور و بسیجی داریم که در هر شرایطی کارها را پیش می برد.

وی تاکید کرد:در شهرداری تهران اتحاد قوی ای وجود دارد که باعث می شود کارها در هر شرایطی پیش برود، اما شاهدیم گاهی در یک دولت دو وزارت خانه نمی توانند به خوبی کار کنند.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ساخت ۱۰۰ کیلومتر مترو در سال های گذشته در مقایسه با کشورهای اروپایی پیشرفت بسیار خوبی بوده است.

خط ۶ مترو بزرگترین خط خاورمیانه است

در ادامه این برنامه، مدیر عامل مترو تهران با اشاره به اینکه ۲ هزار نفر در این پروژه مشغول هستند،گفت: خط ۶ مترو به طول ۳۸ کیلومتر بزرگترین خط مترو خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار “تهران سما” هابیل درویشی در نشست آغاز عملیات حفاری تونل مکانیزه توسعه جنوبی خط ۶ مترو اظهار داشت: تدبیر شهردار  تهران بود که خطوط مترو به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برسد.

 

وی عنوان کرد: در مطالعات اولیه استفاده از دستگاهtbm در دستور کار نبود.ولی به دلیل حفظ بافت های قدیمی و تاریخی شهر ری از این دستگاه استفاده شد.

 

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه با احداث توسعه جنوبی خط ۶ مترو تهران طول این خط به ۳۸ کیلومتر با ۲۷ ایستگاه می رسد، افزود: این پروژه به طول ۶ کیلومتر و ۴ ایستگاه بلندترین خط مترو خاورمیانه می شود.

 

درویشی با اشاره به اینکه احداث ۱۰۰ کیلومتر مترو در سال های اخیر تلاش جهادی شهردار تهران بوده است، گفت:۶ هزار میلیارد تومان در خطوط ۶،۷ و مترو امام هزینه شده است.

 

وی احداث ۱۰۰ کیلومتر مترو و ۳۰ کیلومتر تونل در سال های گذشته را یکی از افتخارات شهرداری تهران دانست.

 

مدیر عامل شرکت مترو تهران در پایان خاطر نشان ساخت: هر ماه ۲۰۰ میلیارد تومان برای مترو شهر تهران هزینه می شود. کارهای بزرگی در شهر تهران انجام شده است که اثرات آن ها در سال های آینده به چشم می آید.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *