افتتاح خط تولید سمند در سمنان

[ad_1]

سایت سیبنا:  خط تولید سمند در سمنان با تلاش مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی، در سال  اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

به گزارش تصویر روز خط تولید سمند در سمنان با حضور رییس جمهور، وزیر صنعت،معدن و تجارت، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مقامات کشوری و استانی به بهره برداری رسید.صنایع اتومبیل سازی فردا، متعلق به بخش خصوصی است و طی قراردادی با گروه صنعتی ایران خودرو ۶هزار دستگاه سمند تولید خواهد کرد.

این واحد تولیدی با سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی با همکاری گروه صنعتی ایران خودرو در دو بخش “خدمات فنی – مهندسی” و “سفارش کار” فعال و وارد چرخه اقتصادی، تولیدی و اشتغال کشور شد.

با بهره برداری از خط تولید سمند،۱۵۰نفر به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد، علاوه بر آن، آغاز به کار این خط تولید خودرو باعث اشتغالزائی غیر مستقیم در بخش خدمات و رونق اقتصادی در منطقه سمنان خواهد شد.

این خط تولید خودرو در فار نخست روزانه ۲۰دستگاه خودرو سمند به سفارش گروه صنعتی ایران خودرو تولید خواهد کرد؛ این اقدام در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و نامگذاری سال ۹۶ به عنوان اقتصاد مقاومتی؛تولید و اشتغال انجام شده است.

صنایع اتومبیل سازی فردا با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در زمینی به مساحت ۵۰هکتار ایجاد شده است. این کارخانه(ایران خودرو سمنان) درراستای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال۹۲ به بخش خصوصی واگذار شد. تصویر روز 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *